Продукція та послуги
Компанія Steel Hub здійснює поставки рулонної сталі з полімерним покриттям з Європи і Південно-Східної Азії в широкому асортименті. Ми поставляємо сталь наступних основних сегментів ринку:
Сталь оцинкована в рулонах
Оцинкована сталь в рулонах застосовується для виготовлення широкого асортименту продукції, в основному, будівельного призначення. Залежно від технічних параметрів, оцинкована сталь може використовуватися для виробництва гіпсокартонних профілів, віконних профілів, профнастилів, плоского листа і штрипсів, елементів несучих конструкцій (гнуті швелера і ЛСТК), товарів народного споживання (відра, пральні дошки, лопати, садові тачки) тощо.
Основними характеристиками, які визначають якість і область застосування рулонної оцинкованої сталі, є:
1. Марка сталі. Найбільш поширеними марками оцинкованої сталі, які використовуються в будівництві, є: DX 51, S 220-S320 GD, S 350-S 550 GD, 08КП / 08ПС, 3ПС та інші.
2. Товщина цинкового шару з обох сторін сумарно: варіюється в діапазоні від 20 г / м2 (китайський низькоякісний матеріал) до 275 г / м2 (1 сорт оцинкованої сталі) і навіть більше (до 550 г / м2 – підвищений вміст цинку).
3. Геометрія рулону. Товщина оцинкованої сталі в рулоні може варіюватися від 0,16 до 4 мм. Залежно від ширини рулону розрізняють штрипс – це рулон шириною до 750 мм, і, власне, рулон – від 750 до 1650 мм. Оцинкована сталь зазвичай поставляється в рулонах вагою від 2 до 10 тонн (рідше – понад 10 тонн).
Також оцинковану сталь розрізняють за. малюнком кристалізації цинку. Більшість сучасних виробників виробляють оцинковану сталь з матовою поверхнею (тн. “матову”), при цьому на ринку присутня і оцинкована сталь з візерунком (тн. “ялинкою”), в основному вироблена на менш сучасному обладнанні (наприклад, MMК ім. Ілліча., м. Маріуполь, Україна).
Сталь алюмо-оцинкована в рулонах
Алюмо-оцинкована сталь – відносно новий продукт на металургійному ринку. Алюцинк – це сплав алюмінію (55%), цинку (43,4%) і кремнію (1,6%). Основна перевага даного сплаву – відмінні антикорозійні властивості, що дозволяє його використовувати в деяких агресивних середовищах, або ж в разі необхідності надання гарантії на конструкцію (покрівлю, фасад) будівлі.
У порівнянні зі звичайною оцинкованою сталлю, алюмо-оцинкований метал дає приріст в довговічності в 3-6 раз в залежності від специфікації. Основна область застосування алюмоцинка – захисні конструкції (профнастили, плоский лист, аксесуари тощо).
На відміну від звичайної оцинкованої сталі, алюмо-оцинковані рулони зазвичай поставляються з вмістом сплаву від 90 до 185 г / м2, що еквівалентно 140 – 275 г / м2 цинкового сплаву. Інша найважливіша відмінна особливість специфікації алюмоцинкового сплаву – обов’язкова наявність AFP – anti-finger print – спеціальної захисної плівки товщиною 2-3 мкм, яка наноситься на поверхню сталі з метою недопущення утворення темних плям в процесі подальшої експлуатації даного матеріалу.
Сталь оцинкована з полімерним покриттям в рулонах
Технологія виготовлення сталі з полімерним покриттям була запатентована англійською компанією British Steel в кінці 60-х років. З тих пір оцинкована сталь з полімерним покриттям застосовується в будівельній та інших галузях як матеріал, який володіє оптимальним співвідношенням вартості і довговічності, а також привабливим зовнішнім виглядом.
Крім декоративної функції, полімерне покриття є додатковим захистом для оцинкованої сталі від впливу несприятливих факторів навколишнього середовища.
Сучасні виробничі лінії дозволяють наносити покриття на оцинковану сталь у дуже широкому асортименті, які розрізняються за типом використовуваного полімеру, кольором, текстурою тощо.. Колір полімерного покриття зазвичай вибирається відповідно до карти кольорів RAL (німецький стандарт кольорів, розроблений в 1927 році), при цьому існують і інші стандарти кольорів.
Стандартні характеристики сталі з полімерним покриттям
Марка сталі | DX51D, S220-S350 GD + ZN, 08ПС, 08КП, 08Ю |
Товщина металу | 0,2 – 1,0 мм |
Вага рулону | 3 – 10 т |
Внутрішній діаметр рулону | 508 – 610 мм |
Товщина цинкового покриття | 100-275 г / м2. |
Ширина рулону | 1000 – 1250 мм |
Зовнішнє покриття поліестер | глянцеве (PE), матове (PEMA), 1- або 2-стороннє |
Товщина лицьового покриття | PE – 25 мкм, PEMA – 35 мкм. |
Розрізняють різні текстури полімерних покриттів (глянцева "ПЕ", матова дрібнозерниста і матова крупнозерниста "PEMA")
Глянець
Дрібнозернистий мат
Крупнозернистий мат
Можлива поставка оцинкованої сталі з полімерним покриттям і інших специфікацій стандартних і нестандартних кольорів, а також інших типів покриттів.
Зверніть увагу! Сталь оцинкована з полімерним покриттям від різних виробників і навіть різні партії металу одного виробника можуть відрізнятися за кольором, зернистістю і текстурою поверхні. При необхідності дозамовлення матеріалу – обов’язково уточнюйте дану особливість замовлення у менеджерів.
Оцинкований лист з полімерним покриттям широко використовується для виготовлення різних конструкцій, покрівельних і фасадних матеріалів, плоского листа та аксесуарів. В останні роки спостерігається стабільне зростання продажів даного матеріалу на ринку України та СНД, в тому числі, за рахунок заміщення продажів традиційної оцинкованої сталі.
Також однією з різновидів полімерних покриттів це метал з імітацією структири дерева або каменю так назаваєтся "Printech" (розрізняють 2 види самого покриття "2Д" і більш матова дрібнозернистий "3Д")
Golden Oak 2D
Wenge
Golden Pine 3D
Різновиди захисно-декоративних покриттів сталі
На сьогоднішній день існує безліч захисно-декоративних покриттів. Кожне покриття відрізняється складом, стійкістю до ультрафіолетових променів (здатністю не вигорати на сонці і зберігати колір), стійкістю до перепадів температур і механічних пошкоджень. Нижче наведені основні параметри найпопулярніших полімерних покриттів.
Декоративно-захисне глянцеве покриття на основі поліефіру. Звичайна товщина полімерного шару лицьової сторони в якісному поліестері європейського походження – 25 мікрон. В цілому це одне з недорогих покриттів, при цьому володіє хорошою пластичністю і стійкістю до температурних перепадів.
Вироби з даним покриттям мають відносну корозійну стійкість і широку область застосування. При цьому покриття володіє невеликою стійкістю до механічних пошкоджень і слабкою стійкістю до ультрафіолетового випромінювання.
Перевагою покриття є величезний вибір кольорів, естетичність, а також приваблива ціна (невелика доплата в порівнянні зі звичайною оцинкованою сталлю).
Захисно-декоративне матове покриття на основі поліефірної смоли,. при цьому досить пластичне, та володіє підвищеною стійкістю до хімічного впливу і відмінними механічними властивостями, які досягаються за рахунок товщини покриття – до 35 мікрон (у деяких виробників – і більше того). Покриття має гарну стійкість до погодних умов і корозійну стійкість.
За рахунок матової, а не глянцевої поверхні, покриття має більш привабливу і “багату” текстуру, схожу з натуральними матеріалами. При використанні виробів з оцинкованої сталі з матовим покриттям в якості покрівельного матеріалу – такі покрівлі не відблискує і візуально створюють враження більш дорогого матеріалу.Пластизол (PVC)
Полімер, що складається з полівінілхлориду і пластифікаторів. Покрівельна оцинкована сталь покривається шаром пластизолу у 100 і 200 мікрон. Завдяки великій товщині, це покриття найстійкіше до механічних пошкоджень, має високу корозійну стійкість, що створює додатковий захист в умовах забрудненого навколишнього середовища, проте воно має порівняно низьку стійкість кольору в умовах надмірного ультрафіолетового випромінювання, тобто швидко вицвітає на сонці в південних регіонах. Покриття має рельєфну поверхню – тиснення, імітує шкіру або штриховую насічку, не дає сонячних відблисків.
Покриття, що, складається із полівінілфториду (80%) і акрилу (20%). Товщина покриття ПВДФ становить 27 мкм, при цьому йому властива сильна жорсткість при відмінній пластичності. Саме полімерне покриття ПВДФ (PVDF) ) найбільш стійке до будь-яких немеханічних впливів навколишнього середовища, не вицвітає з часом і забезпечує підвищену стійкість до корозійного впливу води та снігу, а також кислот і лугів. Таким чином, вироби з покриттям PVDF застосовуються, насамперед, там, де потрібне тривале збереження кольору, блиску і чистоти поверхні.
Як і покриття поліестер, PVDF відрізняється гладкою глянцевою поверхнею з блиском. Для додання ще більшої привабливості часто застосовуються спеціальні лаки, які дають можливість передати металевий відблиск або інші цікаві ефекти.
Декоративне захисне полімерне покриття на основі поліуретану з додаванням поліаміду. Покриття Пурал наноситься на оцинковану сталь шаром 50 мікрон. Дане покриття має підвищену стійкість до хімічних, механічних і природних впливів. Це покриття відрізняється стійкістю кольору до ультрафіолетового випромінювання, підвищеною міцністю, а також володіє високими антикорозійними властивостями і хорошою стійкістю до механічних пошкоджень. Матовий Пурал також відрізняється більш ефектним зовнішнім виглядом.
Торгова назва ПУРАЛ ( «PURAL») є зареєстрованим товарним знаком компанії Ruukki (Фінляндія).
Нижче наведені дані для стандартних типів і розмірів оцинкованої сталі з полімерним покриттям (полімерна сталь в рулонах).
Характеристики сталевого прокату з полімерним покриттям згідно ГОСТ та інших норм
Форма випуску | Рулон, лист |
---|---|
Товщина, мм | від 0,2 до 1,2 – для холоднокатаної основи (рулон) від 0,4 до 1,2 – для гарячеоцинкованої основи (рулон) 0,5 (лист) |
Ширина, мм | 700-1650 (рулон) 1250 (лист) |
Маса, т | 5-15 (рулон) |
Тип кромки | Не обрізна, обрізна |
За типом сталевої основи | Прокат тонколистовий холоднокатаний Сталева основа повинна відповідати всім встановленим нормам для холоднокатаного прокату по: EN 10130 (сталь марок DC01, DC03, DC04), ТУ 14-101-496 (здатність до витяжки ВОСВ, ОСВ, СВ), ГОСТ 9045 (здатність до витяжки СВ, ВГ), ГОСТ 16523 (групи міцності К260В, К270В, К310В, К330В, K350В, К390В, К490В, OK360В, ОК370В; здатність до витяжки Г, Н), ГОСТ 13345 (марка ЧЖК) тощо. Прокат тонколистовий холоднокатаний гарячеоцинкований Сталева основа повинна відповідати всім установленним нормам для холоднокатаного гарячеоцинкованого прокату по: EN 10142 (сталь марок DX51D + Z, DX52D + Z,, DX53D + Z, DX54D + Z,, DX56D + Z,), EN 10147 (сталь марок S220GD + Z, S250GD + Z,, S280GD+Z), ТУ 14-101-497 (здатність до витяжки ВОСВ, ОСВ, СВ, ВГ), ГОСТ 14918 (категорія витяжки ВГ, Г, Н, група ХП) тощо. |
За типом покриття | лакофарбове, пластизольне |
За кольором покриття | Колір покриття обирається на основі каталогу кольорів типу RAL Classic або RAL Design, або по іншим картам кольорів |
За видами нанесення покриття | – одностороннє – двостороннє – двошарове |
Матеріали покриття | 1. Лакофарбові: акрил – AY; епоксид – EP; поліефір – SP; поліамід-модифікований поліефір – SP-PA; силікон-модифікований поліефір – SP-SI; акриловий силікон – AY-SI; поліуретан – PUR; поліамід-модифікований поліуретан – PUR-RA; полівінілденфторід – PVDF); 2. Пластизольні: полівінілхлоридний пластизоль – PVC (P); |
Товщина лицьового покриття | AY – 5-25 мікрон; EP – 3-20 мікрон; SP – 5-60 мікрон; SP-PA – 15-50 мікрон; SP-SI – 15-40 мікрон; AY-SI – 25 мікрон; PUR – 10-60 мікрон; PUR-RA – 10-50 мікрон; PVDF) – 20-60 мікрон; PVC (P) – 40-200 мікрон. |
Упаковка | В рулонах вагою до 6 т. Упаковка: водонепроникний папір, металева окантовка/упаковка |
Маркування | Дві бірки з зазначеним № контракту, № спеціфікаціі, № партії, № плавки, марки сталі, розмірів, ваги нетто, ваги брутто, ГОСТ або інших технічних умов. |
Весь товар на нашому складі зберігається у відповідності з нормативними вимогами до групи по ГОСТ 15150 (неопалювані приміщення без прямого впливу на металопрокат сонячних променів та дощу).